Outlaw Half & 5k

Age Group Results

April 09, 2016


Split Second Productions

5k

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Katrisha Milligan 1090 41 1   21:23.00 21:40.00 6:52/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jennifer Coury 1074 43 16   24:36.00 25:17.00 7:54/M
 

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jackie Earley 182 9 23   25:29.00 26:20.00 8:11/M
2 Alyssa Coury 1073 13 47 2:57.00 28:26.00 29:08.00 9:08/M
3 Keeli Duke 1213 13 102 5:46.00 31:15.00 32:14.00 10:03/M
4 Emma Keckler 1017 11 126 7:44.00 33:13.00 34:56.00 10:41/M
5 Grace Coward 1076 14 199 16:54.00 42:23.00 43:43.00 13:37/M
6 Logan Keckler 1016 6 222 20:21.00 45:49.00 45:49.00 14:44/M
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Analisa Aranda 1037 19 248   51:11.00 51:54.00 16:27/M
 

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kendall Newman 1394 23 19   25:11.00 26:22.00 8:06/M
2 Miranda Emmert 1171 21 55 3:48.00 28:59.00 31:04.00 9:19/M
3 Tana Radtke 1010 24 61 4:09.00 29:20.00 29:51.00 9:26/M
4 Jana Tafoya 1305 21 69 4:42.00 29:52.00 31:05.00 9:36/M
5 Brittany Roller 1266 23 76 4:59.00 30:10.00 31:23.00 9:42/M
6 Mary Ann Bell 1006 24 124 7:50.00 33:00.00 33:38.00 10:36/M
7 Celena Dodson 1150 22 141 8:56.00 34:07.00 35:03.00 10:58/M
8 Alli Rhodes 1018 21 151 9:48.00 34:58.00 36:44.00 11:14/M
9 Jennifer Snyder 1067 21 170 13:20.00 38:30.00 39:50.00 12:22/M
10 Kaela Sanchez San Antonio TX 1241 24 176 14:01.00 39:11.00 40:08.00 12:36/M
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jessie Cochrum 1238 26 37   27:06.00 27:42.00 8:43/M
2 Krista Gonzalez 1175 27 39 0:30.00 27:35.00 28:27.00 8:52/M
3 Lona Stahl 1104 28 50 1:30.00 28:35.00 29:04.00 9:11/M
4 Tyra Harvill 1011 25 60 2:15.00 29:20.00 29:51.00 9:26/M
5 Kelsey Marcom 1248 27 73 2:55.00 30:00.00 30:00.00 9:38/M
6 Ashley Penette 1085 26 87 3:28.00 30:33.00 32:01.00 9:49/M
7 Latasha Melcher 1268 25 104 4:10.00 31:16.00 32:19.00 10:03/M
8 Katy Kellen 1376 27 112 4:59.00 32:04.00 32:41.00 10:18/M
9 Cassie Behrens 1204 28 115 5:13.00 32:19.00 33:33.00 10:23/M
10 Samantha Rice 1146 28 117 5:20.00 32:25.00 34:07.00 10:25/M
11 Jamie Carpenter 1147 29 118 5:22.00 32:27.00 34:08.00 10:26/M
12 Amanda Wright Big Spring TX 1200 28 128 6:12.00 33:17.00 33:37.00 10:42/M
13 Holly Topper 1055 26 161 9:12.00 36:17.00 37:06.00 11:40/M
14 Krystiana Rizo 1153 27 164 9:58.00 37:04.00 38:47.00 11:55/M
15 Alexandria Vela 1050 26 180 12:59.00 40:04.00 41:30.00 12:53/M
16 Chelsey Doering 1236 27 181 13:04.00 40:10.00 41:22.00 12:55/M
17 Katherine Haynes 1059 28 186 13:45.00 40:51.00 40:51.00 13:08/M
18 Mary Feeler 1221 27 190 14:05.00 41:10.00 41:49.00 13:14/M
19 Erica Correa 1269 28 192 14:06.00 41:11.00 42:16.00 13:14/M
20 Katie Baker 1158 28 203 16:07.00 43:12.00 45:29.00 13:53/M
21 Shelbi Taylor 1270 25 273 33:29.00 1:00:34.00 1:04:22.00 19:28/M
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Leslie Kothe 1379 32 3   22:09.00 22:37.00 7:07/M
2 Kelsey Ehlinger 1049 32 42 5:32.00 27:41.00 29:38.00 8:54/M
3 Yvonne Woods 1173 34 51 6:34.00 28:43.00 29:05.00 9:14/M
4 Natalie Salinas 19 30 56 6:58.00 29:06.00 30:16.00 9:21/M
5 Victoria Garcia 1083 32 57 7:02.00 29:11.00 30:18.00 9:23/M
6 Jill Lindner 1218 33 75 7:57.00 30:05.00 32:12.00 9:40/M
7 Megan Boatright 1263 31 78 8:11.00 30:20.00 30:49.00 9:45/M
8 Carlynn King 1105 31 85 8:22.00 30:31.00 31:00.00 9:48/M
9 Valerie Cartwright 1302 30 88 8:29.00 30:38.00 33:03.00 9:51/M
10 Jamie Laratta 1103 31 90 8:41.00 30:50.00 31:19.00 9:55/M
11 Sarah Griffin 1377 34 92 8:49.00 30:58.00 32:48.00 9:57/M
12 Brittany Weaver 1300 34 96 8:52.00 31:01.00 33:14.00 9:58/M
13 Leeann Ayto 1061 31 116 10:14.00 32:23.00 33:38.00 10:24/M
14 Faith Hennigan 1141 30 122 10:40.00 32:48.00 34:29.00 10:32/M
15 Chelsea Healey 1299 32 135 11:40.00 33:49.00 34:38.00 10:52/M
16 Alice Rizo 1155 30 136 11:41.00 33:49.00 35:33.00 10:52/M
17 Amanda Tamburini 1086 32 140 11:57.00 34:06.00 35:33.00 10:58/M
18 Rebecca Price 1265 33 184 18:38.00 40:46.00 42:36.00 13:06/M
19 Elizabeth Zamarripa San Antonio TX 1240 31 188 18:56.00 41:05.00 42:03.00 13:12/M
20 Brooke Feeler 1222 32 191 19:02.00 41:11.00 41:49.00 13:14/M
21 Maureen Garza 1297 30 193 19:03.00 41:12.00 41:49.00 13:15/M
22 Jennifer Anger 561 32 195 19:44.00 41:53.00 42:39.00 13:28/M
23 Jessica Fashacht Dallas TX 1106 32 206 21:51.00 44:00.00 45:29.00 14:09/M
24 Keisha Jones 1298 34 212 22:39.00 44:48.00 46:36.00 14:24/M
25 Sarah Fischman 1053 32 227 25:31.00 47:39.00 48:43.00 15:19/M
26 Michaella Dietrich 1262 32 229 25:54.00 48:03.00 49:56.00 15:27/M
27 Kim Glisczinski 1390 30 241 28:17.00 50:26.00 52:33.00 16:13/M
28 Marian Johnson 1113 32 257 32:28.00 54:37.00 58:24.00 17:33/M
29 Anne Marie Johnson 1228 30 260 35:52.00 58:00.00 59:02.00 18:39/M
30 Megan Truax 1088 30 262 35:58.00 58:06.00 1:00:29.00 18:41/M
31 Melissa Fritz 1130 31 278 39:54.00 1:02:03.00 1:02:53.00 19:57/M
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Deidra Stasny 1102 36 22   25:17.00 25:46.00 8:07/M
2 Orissa Loftin 1058 38 45 3:00.00 28:16.00 28:50.00 9:05/M
3 Leyla Riebel Cypress TX 1188 36 89 5:22.00 30:38.00 32:52.00 9:51/M
4 Nicole Landrum 1383 37 99 5:47.00 31:04.00 33:17.00 9:59/M
5 Teletha Garcia 1093 35 106 6:03.00 31:19.00 32:11.00 10:04/M
6 Kim Laurent 1254 38 113 6:49.00 32:05.00 33:38.00 10:19/M
7 Angelica Romero 1229 37 120 7:24.00 32:40.00 33:39.00 10:30/M
8 Greta Buckmeier 1219 38 142 8:58.00 34:15.00 36:55.00 11:00/M
9 Erin Teter 1001 39 143 8:59.00 34:15.00 36:35.00 11:00/M
10 Michelle Fort 1092 35 163 11:35.00 36:51.00 37:43.00 11:51/M
11 Melissa Veach 1128 38 166 12:43.00 37:59.00 39:33.00 12:12/M
12 Veronica Mayorga 1217 36 171 13:29.00 38:45.00 40:50.00 12:27/M
13 Gabriela Navarro 1094 35 197 17:01.00 42:17.00 43:07.00 13:35/M
14 Jennifer Muenchow 1095 35 198 17:03.00 42:19.00 43:08.00 13:36/M
15 Dusty Mathews 1123 36 215 20:00.00 45:16.00 47:28.00 14:33/M
16 Anna Rackley 1034 37 220 20:27.00 45:43.00 46:28.00 14:42/M
17 Marcie Aguilar 1122 37 226 22:07.00 47:23.00 47:23.00 15:14/M
18 Ivalu Rose 1378 37 236 24:24.00 49:41.00 51:55.00 15:58/M
19 Michelle Palmer 1064 35 239 24:55.00 50:12.00 50:54.00 16:08/M
20 Krista Thorpe 1271 36 275 35:48.00 1:01:04.00 1:03:39.00 19:38/M
21 Stephanie Leach 1310 38 276 35:49.00 1:01:05.00 1:03:40.00 19:38/M
22 Laura Hanna 1120 35 279 38:11.00 1:03:28.00 1:05:03.00 20:24/M
23 Heather Bedle 1098 38 280 40:48.00 1:06:04.00 1:09:17.00 21:14/M
24 Renee Vogt 1202 35 281 46:55.00 1:12:12.00 1:14:31.00 23:13/M
25 Carrie Hauk Davis 1124 35 287 3:01:50.00 3:27:07.00 3:29:20.00 66:35/M
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Michelle Gonzalez 1041 43 35   26:51.00 27:57.00 8:38/M
2 Amanda Feyrer 1075 41 48 1:36.00 28:26.00 29:08.00 9:08/M
3 Evon Vargas 1212 40 54 2:04.00 28:54.00 29:55.00 9:17/M
4 Diana Merced 1043 41 59 2:30.00 29:20.00 30:24.00 9:26/M
5 Karen Boyd 1046 42 77 3:28.00 30:19.00 32:15.00 9:45/M
6 Kathryn Hughes 1186 40 81 3:33.00 30:23.00 31:35.00 9:46/M
7 Connnie Polson 1047 43 84 3:38.00 30:28.00 31:16.00 9:47/M
8 Cristi Ahern 1381 44 146 7:40.00 34:30.00 36:35.00 11:05/M
9 Jen Delmark 1209 44 154 8:39.00 35:29.00 36:05.00 11:24/M
10 Suzanna Sanchez 1127 43 155 8:45.00 35:36.00 36:39.00 11:26/M
11 Michelle Street 1214 41 158 9:22.00 36:12.00 37:13.00 11:38/M
12 Valerie Hedlund 1026 44 162 9:30.00 36:20.00 36:43.00 11:41/M
13 Jennifer Micek 1247 43 165 10:55.00 37:45.00 38:06.00 12:08/M
14 Maria Eugenia Ball 1084 43 173 12:03.00 38:53.00 39:14.00 12:30/M
15 Jodie Uptergrove 1143 42 216 18:28.00 45:18.00 46:02.00 14:34/M
16 Kim Keckler 1014 40 219 18:46.00 45:36.00 47:21.00 14:39/M
17 Michelle Chancellor 1252 41 235 22:49.00 49:39.00 51:54.00 15:58/M
18 Deleyce Loftin 1191 44 283 47:29.00 1:14:20.00 1:16:06.00 23:54/M
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Lina Tafolla 1042 47 32   26:13.00 27:20.00 8:25/M
2 Michelle Nall 1099 48 68 3:39.00 29:51.00 30:20.00 9:36/M
3 Sue Oviedo 1048 49 70 3:47.00 29:59.00 30:47.00 9:38/M
4 Terry Guajardo 1115 47 86 4:20.00 30:32.00 31:35.00 9:49/M
5 Carolee Frampton 1195 47 100 4:52.00 31:05.00 32:29.00 9:59/M
6 Kelly Smith 1197 48 134 7:34.00 33:47.00 34:15.00 10:51/M
7 Rebecca Dublin 1384 47 152 8:56.00 35:09.00 37:27.00 11:18/M
8 Kimberly McDonald 1100 49 201 16:46.00 42:58.00 44:16.00 13:49/M
9 Kimberley Velasquez 1057 48 213 18:39.00 44:52.00 46:40.00 14:25/M
10 Macarena L Barrera 1027 47 217 19:16.00 45:28.00 47:39.00 14:37/M
11 Suzette Rhodes 1020 48 218 19:24.00 45:36.00 47:20.00 14:39/M
12 Melissa Loy 1380 45 242 24:15.00 50:28.00 52:36.00 16:13/M
13 Tammy Gardiner 1161 49 267 32:52.00 59:04.00 1:00:21.00 18:59/M
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Raynell Wynn 1303 52 67   29:44.00 32:10.00 9:33/M
2 Constance Schatte 1023 51 97 1:18.00 31:01.00 31:28.00 9:58/M
3 Nan Johnson 1256 51 101 1:27.00 31:11.00 33:12.00 10:01/M
4 Linda Starnes 1008 50 107 1:48.00 31:32.00 33:06.00 10:08/M
5 Christina Hill 557 51 125 3:27.00 33:10.00 34:15.00 10:40/M
6 Laurie Tafoya 1304 51 167 8:16.00 38:00.00 39:19.00 12:13/M
7 Kelly Mielbrecht 1177 51 177 9:54.00 39:38.00 41:31.00 12:44/M
8 Nelda Blaschke 1149 50 214 15:09.00 44:53.00 45:53.00 14:26/M
9 Linda Dimick 1225 54 230 19:13.00 48:57.00 49:57.00 15:44/M
10 Yvette Dralle 1051 54 231 19:36.00 49:20.00 51:00.00 15:51/M
11 Danelle Roddy 1387 53 233 19:37.00 49:21.00 51:24.00 15:52/M
12 Kathryn Schmidt 1170 54 245 20:56.00 50:40.00 52:48.00 16:17/M
13 Julie Snyder 1066 54 266 29:18.00 59:02.00 1:00:22.00 18:59/M
14 Diana Enriquez 1392 53 277 31:44.00 1:01:28.00 1:03:37.00 19:46/M
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kathy Colley 1259 58 204   43:17.00 44:12.00 13:55/M
2 Colleen Postert 1071 58 237 6:31.00 49:48.00 51:05.00 16:00/M
3 Kathy Oberste 1174 59 251 9:13.00 52:30.00 52:58.00 16:53/M
4 Linda Snyder 1072 56 264 15:31.00 58:48.00 1:00:21.00 18:54/M
5 Mary King 1179 55 270 17:07.00 1:00:23.00 1:02:03.00 19:25/M
6 Rennye Johnson 1164 59 286 31:25.00 1:14:42.00 1:17:04.00 24:01/M
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Donna McCloy 1206 60 98   31:02.00 31:32.00 9:58/M
2 Gini Christian 1081 62 144 3:20.00 34:22.00 36:21.00 11:03/M
3 Yvonne Pearce 1160 62 179 8:52.00 39:54.00 41:10.00 12:49/M
4 Marian Overstreet 1255 62 246 19:42.00 50:44.00 53:03.00 16:18/M
5 Jean Schaefer 1251 60 253 21:41.00 52:43.00 53:42.00 16:57/M
6 Jeanne Ellis 1140 64 269 28:13.00 59:15.00 59:59.00 19:03/M
 

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ileana Olazagasti 1194 67 66   29:40.00 30:13.00 9:32/M
2 Linda Nevels 1185 67 130 3:58.00 33:37.00 35:48.00 10:48/M
3 Peggy Prather 1079 69 205 13:50.00 43:29.00 45:29.00 13:59/M
4 Janell Craven 1169 66 208 14:33.00 44:12.00 46:13.00 14:12/M
5 Angela Lee 1215 67 210 14:39.00 44:19.00 44:55.00 14:15/M
6 Peggy Lynn 1145 66 244 20:56.00 50:35.00 51:02.00 16:16/M
7 Janet Joe 1119 65 252 23:01.00 52:41.00 53:08.00 16:56/M
8 Arlene Wagner 1112 65 256 24:57.00 54:36.00 58:24.00 17:33/M
9 Kathleen King 1178 67 271 30:44.00 1:00:24.00 1:02:03.00 19:25/M
10 Barbara Saur 1193 65 282 44:40.00 1:14:20.00 1:16:06.00 23:54/M
 

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Saundra McGinnis 1114 75 249   51:27.00 53:03.00 16:32/M
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Charles Grube 1012 25 2   21:48.00 22:06.00 7:00/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Thomas Mohr 1273 45 9   23:28.00 23:44.00 7:32/M
 

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Robert Delmark 1208 13 8   23:27.00 23:59.00 7:32/M
2 Waylon Engberg 1183 13 17 1:18.00 24:44.00 26:08.00 7:57/M
3 Kai Brown 1172 14 105 7:52.00 31:18.00 31:39.00 10:04/M
4 Hunter Hedlund 1025 14 137 10:25.00 33:51.00 34:13.00 10:53/M
5 Wyatt Engberg 1184 11 139 10:27.00 33:53.00 35:18.00 10:53/M
6 Kolsen Uptergrove 1144 10 174 15:43.00 39:09.00 39:47.00 12:35/M
7 Caleb Ellis 1139 8 187 17:34.00 41:00.00 41:39.00 13:11/M
8 Grant Coward 1078 12 200 18:57.00 42:23.00 43:44.00 13:37/M
9 Wyatt Newman 1137 7 223 22:31.00 45:57.00 46:43.00 14:46/M
10 Landon Newman 1009 5 225 22:39.00 46:05.00 46:47.00 14:49/M
11 Rhett Newman 1136 12 265 35:32.00 58:58.00 59:40.00 18:57/M
 

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Andrew Micek 1246 15 5   22:44.00 23:05.00 7:18/M
2 Eric Engberg, Jr 1182 15 24 2:54.00 25:38.00 27:02.00 8:14/M
3 Trey Hedlund 1024 16 26 3:10.00 25:54.00 26:17.00 8:19/M
4 Austyn Pargas 1032 16 103 8:31.00 31:15.00 31:40.00 10:03/M
5 Tierney Roddy 1389 17 232 26:37.00 49:20.00 51:23.00 15:51/M
6 Aaron Walker 1159 15 243 27:44.00 50:28.00 51:44.00 16:13/M
 

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jordan Emmert 1165 24 4   22:16.00 24:22.00 7:09/M
2 Joe Rodriguez 1056 24 6 0:36.00 22:52.00 23:42.00 7:21/M
3 Cole Raley 1152 24 36 4:44.00 26:59.00 27:56.00 8:40/M
4 Jordan Tabbert 1232 24 49 6:20.00 28:35.00 29:12.00 9:11/M
5 Lucas Franz 1234 24 82 8:08.00 30:24.00 31:00.00 9:46/M
6 Dakota Pebworth 1068 21 169 16:14.00 38:30.00 39:50.00 12:22/M
7 Jack Rackley 1035 21 247 28:54.00 51:10.00 51:54.00 16:27/M
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Michael Campos 1021 29 12   24:04.00 25:04.00 7:44/M
2 Logan Borgsmiller 1190 25 28 1:57.00 26:00.00 26:38.00 8:21/M
3 Joe Brosig 130 28 29 2:05.00 26:08.00 28:38.00 8:24/M
4 Tyler Carpenter 1163 25 38 3:29.00 27:33.00 29:38.00 8:51/M
5 Greg White 1309 28 44 3:57.00 28:00.00 28:00.00 9:00/M
6 Clark Smith 1235 27 53 4:48.00 28:52.00 29:29.00 9:17/M
7 Jeffrey Shoffner 1167 29 74 5:59.00 30:02.00 30:02.00 9:39/M
8 Steven Frazee 1233 25 79 6:18.00 30:21.00 31:00.00 9:45/M
9 Jeremiah Garza 1237 29 93 6:55.00 30:59.00 31:37.00 9:57/M
10 William Feeler 1220 27 94 6:55.00 30:59.00 31:37.00 9:57/M
11 Dodge Feeler 1223 29 95 6:57.00 31:00.00 31:37.00 9:58/M
12 Nick Tycom 371 25 109 7:50.00 31:53.00 32:30.00 10:15/M
13 Cody Haynes 1060 25 145 10:22.00 34:25.00 35:40.00 11:04/M
14 Tim Helmberger 1156 29 160 12:11.00 36:14.00 38:33.00 11:39/M
15 Dave Rizo 1154 28 172 14:44.00 38:47.00 38:47.00 12:28/M
16 James Taylor 567 27 272 36:30.00 1:00:34.00 1:04:22.00 19:28/M
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Caleb Finsterwald 1386 33 7   23:26.00 24:45.00 7:32/M
2 Jason Martinez 1029 34 11 0:09.00 23:34.00 24:16.00 7:34/M
3 Seth Rice New Braunfels TX 1207 30 25 2:18.00 25:44.00 27:23.00 8:16/M
4 Ricardo Gonzalez 1176 30 46 5:00.00 28:26.00 29:19.00 9:08/M
5 Russell Greenblatt Austin TX 1249 30 63 6:01.00 29:27.00 30:36.00 9:28/M
6 Jason Cochrum 1239 31 72 6:34.00 30:00.00 30:36.00 9:38/M
7 Mathew Griffin 1250 34 83 7:02.00 30:27.00 32:17.00 9:47/M
8 Jayson Starkey Big Spring TX 1201 30 129 9:52.00 33:18.00 33:36.00 10:42/M
9 Thomas Spencer Thorpe 1272 34 133 10:20.00 33:46.00 36:14.00 10:51/M
10 John Grube 1087 32 263 34:41.00 58:07.00 1:00:30.00 18:41/M
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Erik Griffith 1126 37 27   25:56.00 27:26.00 8:20/M
2 Ryan Czudak Arlington TX 1230 35 40 1:41.00 27:36.00 30:11.00 8:52/M
3 Brian Provost 1210 39 41 1:42.00 27:37.00 29:17.00 8:52/M
4 Jeremy Fischman 1054 39 43 1:55.00 27:50.00 28:54.00 8:57/M
5 Jerry Weaver 1301 35 65 3:39.00 29:34.00 31:48.00 9:30/M
6 Rhome Hughes 1187 39 80 4:27.00 30:23.00 31:35.00 9:46/M
7 Doug Landrum 1382 37 156 10:09.00 36:04.00 38:12.00 11:35/M
8 Bryan Riebel Cypress TX 1189 38 168 12:22.00 38:17.00 40:31.00 12:18/M
9 Jeff Ellis 1138 35 178 13:53.00 39:48.00 40:32.00 12:48/M
10 Ryan Noltner 1030 35 182 14:20.00 40:15.00 40:57.00 12:56/M
11 Patrick Rhoden 1307 35 183 14:51.00 40:46.00 42:36.00 13:06/M
12 Jeremy Blanco-Cerda 1162 35 250 26:18.00 52:13.00 52:13.00 16:47/M
13 Bruno Minkley 1196 36 274 34:53.00 1:00:48.00 1:02:28.00 19:33/M
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Trey Delmark 1211 43 13   24:06.00 24:39.00 7:45/M
2 Walt Meitzen 1134 43 21 1:07.00 25:13.00 28:01.00 8:06/M
3 Brian Bernaud 1108 43 119 8:22.00 32:28.00 32:52.00 10:26/M
4 Jon Chancellor 1253 40 127 9:08.00 33:13.00 35:22.00 10:41/M
5 Jason Newman 1135 43 224 21:56.00 46:01.00 46:46.00 14:47/M
6 Joseph Dixon 1243 40 259 33:15.00 57:21.00 59:33.00 18:26/M
7 Michael Crane 1231 41 261 33:56.00 58:02.00 59:04.00 18:39/M
8 Shawn Johnson 1199 41 284 50:35.00 1:14:41.00 1:17:01.00 24:01/M
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jesse Micek 1245 46 14   24:08.00 27:01.00 7:45/M
2 Eric Smith 1198 45 31 2:05.00 26:13.00 26:41.00 8:25/M
3 Chris Milligan 1091 45 33 2:10.00 26:18.00 26:35.00 8:27/M
4 Charlie Boyd IV 1045 45 64 5:23.00 29:30.00 31:27.00 9:29/M
5 Mike Diharce 1116 49 71 5:52.00 30:00.00 30:29.00 9:38/M
6 Eric Engberg, Sr. 1181 45 138 9:44.00 33:52.00 35:18.00 10:53/M
7 Jeff Dublin 1385 48 153 11:01.00 35:09.00 37:27.00 11:18/M
8 Jaroldeen Romero 1244 45 157 12:01.00 36:08.00 39:06.00 11:37/M
9 Alonzo Urquidi 1257 47 159 12:06.00 36:14.00 37:19.00 11:39/M
10 Doug Gardiner 1157 45 194 17:28.00 41:36.00 42:50.00 13:22/M
11 Daniel Rackley 1036 45 221 21:39.00 45:46.00 46:28.00 14:43/M
12 Ben Keckler 1015 48 268 35:01.00 59:09.00 1:00:54.00 19:01/M
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ken Schatte 1022 52 15   24:17.00 24:43.00 7:48/M
2 Mark Pumphrey 1258 52 18 0:39.00 24:55.00 25:27.00 8:00/M
3 Patrick Karshis 1033 50 20 0:55.00 25:12.00 26:53.00 8:06/M
4 Pat Roller 1267 51 30 1:55.00 26:12.00 27:26.00 8:25/M
5 Lee Behrens 1203 53 58 4:55.00 29:12.00 30:26.00 9:23/M
6 Jimmy Blaschke 1151 50 62 5:10.00 29:26.00 30:27.00 9:28/M
7 Dan Tafoya 1306 54 91 6:40.00 30:57.00 32:18.00 9:57/M
8 Steve Carpenter 1125 54 114 7:49.00 32:06.00 32:23.00 10:19/M
9 Corky Dement 1117 54 132 9:29.00 33:46.00 35:31.00 10:51/M
10 Olen Douglass 1109 52 148 10:24.00 34:40.00 35:03.00 11:08/M
11 Doak Givan 1393 54 196 17:57.00 42:14.00 44:18.00 13:34/M
12 Darren Rhodes 1019 53 207 19:47.00 44:03.00 45:50.00 14:10/M
13 Scottland Roddy 1388 53 234 25:06.00 49:22.00 51:25.00 15:52/M
14 Mark Margritz 1028 53 258 31:57.00 56:13.00 56:45.00 18:04/M
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Byron Gilchrest 1148 55 108   31:52.00 32:48.00 10:14/M
2 John Colley 1260 57 111 0:11.00 32:02.00 33:01.00 10:18/M
3 Larry Boghs 1044 57 123 1:07.00 32:58.00 34:04.00 10:36/M
4 Greg Snyder 1065 58 131 1:46.00 33:38.00 34:56.00 10:49/M
5 Jimmy McDonald 1101 55 202 11:08.00 42:59.00 44:16.00 13:49/M
6 Kevin Galloway 1216 55 209 12:27.00 44:18.00 44:54.00 14:14/M
7 Chuck Fashacht 1107 58 211 12:50.00 44:41.00 47:23.00 14:22/M
8 Rick Healey 1242 59 254 20:53.00 52:45.00 53:41.00 16:57/M
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jerry Gonzalez 1040 60 10   23:28.00 24:35.00 7:32/M
2 Philip Denicolo 1131 60 34 3:00.00 26:28.00 27:11.00 8:30/M
3 Bobby Sralla 1308 61 52 5:21.00 28:48.00 30:13.00 9:15/M
4 Rt Freeman 1118 63 147 11:08.00 34:36.00 34:36.00 11:07/M
5 Michael Green 1264 64 189 17:39.00 41:07.00 42:35.00 13:13/M
6 Ray Dietrich 1261 60 228 24:35.00 48:02.00 49:56.00 15:26/M
7 Kelly Postert 1070 60 238 26:21.00 49:49.00 51:05.00 16:01/M
8 Steve Schaefer Lake Jackson TX 1227 60 240 26:47.00 50:15.00 51:12.00 16:09/M
9 Patrick Dubois 1052 64 255 30:14.00 53:42.00 55:26.00 17:16/M
 

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Don St. John 1110 68 121   32:44.00 33:14.00 10:31/M
2 David Grose 1039 65 149 2:05.00 34:49.00 36:59.00 11:11/M
3 Bill Wagner 1111 65 150 2:12.00 34:56.00 36:01.00 11:14/M
4 Ray Ellis 1142 66 185 8:03.00 40:47.00 41:33.00 13:06/M
 

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Pancho Prather 1080 70 110   32:00.00 33:58.00 10:17/M
2 Bill Holland 1226 73 175 7:10.00 39:10.00 39:29.00 12:35/M
3 Rudy Johnson 1166 81 285 42:42.00 1:14:41.00 1:17:03.00 24:01/M